Przypominam, że jest to blog charytatywny, dedykowany dzielnej i pięknej Paulinie Pruskiej walczącej z nowotworem.


niedziela, 31 stycznia 2010

Dwaj mężowie stanu.

Niby bez związku, a jednak...
Na tym blogu mówimy o poszanowaniu ludzi i o godności.
A.Kwaśniewski zrobił sobie żart z jednego z największych przemówień w historii ludzkości. Niestety, przy okazji pokazał, jak wielka przepaść dzieli wielkiego męża stanu (Martina Luthera Kinga) od zwykłego, marnego, byłego prezydenta RP.Potraktujcie to jako refleksyjny wtręt edukacyjny :)

Pozdr.
Z.


Kliknij tu i dowiedz się dlaczego ten blog powstał.
A potem wsyp parę grosików na to konto:
96 2130 0004 2001 0299 9993 0007
Fundacja Świętego Mikołaja
ul. Przesmyckiego 40, 05-500 Piaseczno
Dopisek: "Na leczenie i rehabilitację Pauliny Pruskiej"

2 komentarze:

  1. Kwaśniewski to osoba prosta (czytaj: prostak)gdzie mu tam do Martina. Zapewne nie zrozumiał, o co chodzi w przemowie Kinga. Najlepsze jest jedno 40 lat od tego historycznego wystąpienia prezydentem największego mocarstwa jest afroamerykanin.

    Zapraszam do mnie- na wpisowisko. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z ałym szacunkiem... Nie mam specjalnych sympatii politycznych... ani po linii, ani na bazie... ale moim zdaniem A.K. - choć czasem przesadza, choć czasem jego poczucie humoru może zdawać się niesmaczne - posiada dużą wiedzę i umiejętność poruszania się choćby w cytatach historycznych. Bardzo dobrze Panie Zbyszku, że umieścił Pan ten filmik. Moim zdaniem akurat A.K. dokładnie znał sens tego przemówienia, za to służyć on powinien głównie tym, którzy obecni wówczas na sali, czy przed telewizorami - nie mieli pojęcia skąd ten cytat pochodzi. Patrząc na poziom naszych polityków mam przekonanie, że większość z nich dowiedziała się o tym znacznie później - jeśli w ogóle zdobyła się na wysiłek zainteresowania i w co kompletnie wątpię - dotarcia do źródeł

    OdpowiedzUsuń