Przypominam, że jest to blog charytatywny, dedykowany dzielnej i pięknej Paulinie Pruskiej walczącej z nowotworem.


piątek, 28 sierpnia 2009

Artyści mówią NIE rakowi!

Od Jacka Lachowicza, który już raz zorganizował koncert na rzecz Pauliny, dostałem cynę, że szykuje jeszcze większą bombę:

FE FIGHTERS 2!!!

8 września w warszawskim Centalnym Basenie Artystycznym wystąpią: Lipnicka&Porter, Ania Dąbrowska, Smolik, Kazik, Lachowicz, Andrzej Izdebski, Daniel Bloom.

Oto co stoi w materiale, który trafi jutro do wszystkich redakcji prasowych:

"Fe Fighters 2 jest odpowiedzią na pierwszą, czerwcową edycję koncertu, kiedy to ilość przybyłych gości przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, a w związku z tym fizyczne możliwości miejsca, w którym koncert się odbył" – mówi Jacek Lachowicz, organizator koncertu oraz jeden z artystów występujących w składzie Fe Fighters, i dodaje: "Wrześniowy koncert, poza podstawowym celem, jakim jest zbiórka pieniędzy na leczenie Pauliny jest również formą podziękowania dla wszystkich, którzy uczestniczyli w pierwszej edycji oraz dla tych, którym nie udało się przebić przez tłumy."

"Fe Fighters 2 to kolejna możliwość uczestniczenia w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które dowodzi, że chcemy i umiemy sobie pomagać a solidarność potrafi zdziałać cuda. Koncertowi towarzyszy niesamowita atmosfera, poczucie jedności i solidarności. Myślałam, że takie rzeczy już dawno przestały się zdarzać" – powiedziała Kasia Nosowska, uczestnicząca w pierwszym składzie Fe Fighters.

(Koniec cytatu.)

Prawda jest taka, że w dniu pierwszego koncertu w klubie Powiększenie wielu ludziom nie udało się wcisnąć. Teraz swoje podwoje oddaje ZA FRIKO szef CBA Piotr Duda, a tam się zmieści kilkaset osób spokojnie. Jest należyty bar, pali się na zewnątrz, atmosfera alternatywna, scena teatralna (zajebista).

No to teraz macie takie dwie możliwości: albo przyjśc samej/samemu albo... przyjśc z kimś. Innej opcji raczej nie ma. Cena biletu-cegiełki: 15 zł. Niech mi nikt nie mówi, że to dużo kasy za Kazika ze Smolikiem, Porterem i Dąbrowską w jednym. Albo za Nosowską z Lachowiczem, Lipnicką i Bloomem w drugim. A zwłaszcza za Paulinę Pruską, pieknoduszkę, o której zdrowie tu się toczy bójka.

Myślę, że musicie się oswoić z szokiem.
I NATYCHMIAST POWIADOMIĆ ZNAJOMKÓW.

Z.

PS.
Powyższego fantastycznego koncertu proszę nie mylić z imprą powitalną, o której wspominałem parę dni temu, a która odbędzie się w innym miejscu miesiąc później. Tam zagram JA. Hehe.

Oto plakat wrześniowej wojny Fe Fightersów:
Kliknij tu i dowiedz się dlaczego ten blog powstał.
A potem wsyp parę grosików na to konto:
96 2130 0004 2001 0299 9993 0007
Fundacja Świętego Mikołaja
ul. Przesmyckiego 40, 05-500 Piaseczno
Dopisek: "Na leczenie i rehabilitację Pauliny Pruskiej"

4 komentarze:

 1. Panie Zbigniewie,
  Dzięki za informację.
  Wyrazy uznania dla Fe Fighterów i organizatorów koncertu!
  Pau porwała tłumy szczerym przekazem.
  Chętnych z pewnością będzie więcej niż biletów.
  Termin zaklepany i nie ma zmiłuj.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Można się wzruszyć:):):).Miłego dnia:).pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. To ciekawe spostrzeżenie, całkowicie poza kontekstem. My mówimy "czapki z głów", a Żydzi w chwilach najważniejszych nakrycie głowy zakładają, bo w ten sposób okazują respekt wobec drugiego człowieka i Boga.
  W Afganistanie nie wolno ci zgolić brody, chyba że masz zgodę starszyzny plemiennej. Jak jązgolisz - obrażasz Allaha.
  A w Egipcie nie wolno ci pokazać języka, nawet w zachwycie czy zabawie.

  Amerykanie, wchodząc do sklepu, a nawet gdy obcy ludzie mijają się na jakiejś niezaludnionej ulicy, mówią do siebie "haj". Polacy nie mówią "dzień dobry" nawet, kiedy mijają sąsiada.
  Usłyszałem niedawno, że pewna artystka przyjeżdzą na koncert, wchodzi do garderoby i nie mówi "cześć" muzykom swojego zespołu.

  Więc cóż takiego robią ci wspaniali ludzie z Fe Fighters? Zachowują się tak, jak zaplanował Bóg wobec człowieka. A że to jest rzadkość, chcemy ich nagradzać.

  Niezwykłe.

  Z.

  (Czapki z głów przed wszystkimi, którzy wsparli Paulinę. Ale i przed nią samą również, kto wie czy nie zwłaszcza - dla niej czapka z głowy, a jednocześnie założona).

  OdpowiedzUsuń